Ma anyával szétterítettük a könyveimet, és azt játszottuk, hogy ha ma nyaralni mennék Pista tatáékhoz, melyik lenne az a tíz legkedvesebb könyvem, amit magammal vinnék.
1. Sven Nordqvist: Hová tűnt a testvérem. General Press kiadó.


Ezt a könyvet az önálló böngészés céljából vinném magammal. Rengeteg dolog történik itt Tesz-vesz városban, nagy a nyüzsgés, sürgés-forgás, kaland, megbámulni való. Nem unatkozom mellette. És vicces, humoros. Ezért szeretem.
3. Monika Weitze - Eric Battut: Mese a rózsaszínű elefántról, aki nagyon szomorú volt, aztán újra jobban érezte magát. Naphegy kiadó (Művészi Mesekönyvek sorozat).
Mindannyiunk életében vannak szomorú pillanatok. Például elveszítünk egy legjobb barátot, mert elköltözik (mint az én Péter barátom), stb. Nekem is volt. Máskor is. Mikor apa elutazott. És olyankor nagyon jól fogott a Bölcs Bagoly tanácsa: 1. jól kisírtam magam, 2. elmeséltem bánatomat annak, akit legjobban szeretek, és 3. kerestem a barátomnak/apának egy kis zúgot a szívemben, ahol mindig velem lehet. Ha nektek is hasonló nehéz perceitek vannak, segít ez a kedves, szép könyv. Igazi mesekönyv!
4. Bartos Erika: Anna, Peti és Gergő - Játsszunk együtt!

Három testvér kalandjairól szólnak a mesék. A középső fiú középcsoportos és Marcinak hívják, akárcsak engem. Kell ennél több magyarázat? De a három cipelő kiscica (imádom a cicákat!) rosszcsontsága még engem is meghalad. A sorozat második része, Cipelő cicák a hátizsákban. Kedvelem a sorozatokat. Például a szerző másik sorozatát Csiribiről és Pankáról, a tündérfiúról és a tündérlányról, (Micsoda idő!, Tündérváros, Tündérnaptár, Tündér biciklin) is szívesen meghallgatom.
8. Marék Veronika: Öcsi és bátyó

Ezt a könyvet azért szeretem, mert két fiútestvérről szól. Mindig akad köztük egy kis nézeteltérés, galiba, de ügyesen megoldják a testvérek. A könyv összesen 19 történetet tartalmaz. Minden oldalon 5-9 kép illusztrálja az adott történetet. Ez azért jó, mert a képek alapján magam is ki tudom következtetni.
Tehát Öcsi és Bátyó. És minden, ami Marék Veronika. És minden ami Kippkopp és Boribon.
9. Tótfalusi István: Meseország lakói
Meseország lakói szeretik a vendégeket. Nagyon barátságosak, téged is örömmel fogadnak. Be is mutatkoznak szépen: Én vagyok a Táltos, a Boszorkány, az Óriás... Szívesen mesélnek

Akik szeretik és ismerik már a klasszikus meséket, ebben a kötetben ezeknek a meséknek az állandó szereplőivel ismerkedhetnek meg. 4 éves kor fölött! Én is csak most kaptam. És az illusztráció! Szerintem legalább annyira szépek, ötletesek, egyéniek, humorosak, mint maguk a versek. Minden oldalon más-más szereplő, más-más rajz. Csupán a stílus ugyanaz: az összetéveszthetetlenül egyéni, vicces, humoros, gyermeki ábrázolás a la Takács Mari.
10. Kiss Ottó: Emese almája

Péter barátomtól kaptam kölcsön először, úgy egy éve és nagyon megtetszett ez az ovis alma-filozófia a szeretetről, meg a párkapcsolatról, a felnőttek, szüleink világáról. Verseskötet. Versek A-tól Z-ig. A versek ugyanis betűrendi sorrendben vannak. Pl.
A
mint
Anyanyelv:
"Nyelve nemcsak az
embereknek van,
hanem a népeknek is.
Úgy hívják,
hogy anyanyelv,
és mindenkinek
csak egy van belőle.
Anyának is."
vagy a V mint
vadász
"A vadász azért lövi le a madarakat,
mert fáj neki, hogy ők tudnak repülni."
Azoknak a gyerekeknek ajánlom, akik szeretik az egyszerű, vicces stílusban, dióhéjban, svéd gyermekversszerűen elmondott ovis filozófiát.
Mert nem mindenkinek jön be ez a kortárs gyereklíra. Például Péter barátomnak nem.
Hiába. Nem vagyunk egyformák.
Szóval számomra édes kis könyv. Pontosabban zsebkönyv: "kicsi, de okos/ - pont olyan,/mint én!" (K.O.)
Jaj, és szinte elfelejtettem. A képeket hozzá Baranyai András rajzolta.
Nagyon passzol a kettő. Kiss Ottó verse és Baranyai András rajza.
Írjátok meg nekem ti is a kedvenceiteket!
S akkor cserélünk. Mármint könyvet.
De véleményt is akár.
Olvasni jó!
S hallgatni arany.
1 megjegyzés:
Sziasztok!
Fantasztikusan ragályos a könyvek iránti lelkesedésetek!
Kukucsi hozzánk:)
Erika
Megjegyzés küldése